* ما خواستار دنیایی سبزتر از وضعیت موجود هستیم و به لطف خرد جمعی و همدلی بخش‌های وسیعی از ساکنان زمین به تحقق آن امیدواریم. سایت دنیای سبزتر با هدف کاهش و توقف آسیب‌های محیط زیست در جهان و کشور عزیزمان ایران و به منظور تقویت حس دوستی با طبیعت و زندگی سبز پایه گذاری شده است.

* پیش از ما، پیشگامان و فعالان حفاظت از محیط زیست، کوشش‌های ارزنده‌ای داشته و راه را برای ما هموار ساخته‌اند. با احترام به این تجربه‌ها و تقدیر از پایه‌گذاران و دست‌اندرکاران، تشکل‌های مردم نهاد و سایت‌های خبری، تحلیلی آموزشی در زمینه‌ی محیط زیست، خود را عضوی از این خانواده‌ می‌دانیم. باشد که شایستگی همراهی با آن‌ها را داشته باشیم.

* مسایل اساسی محیط زیست فراگیر و جهانشمول‌اند و فارغ از مرزبندی‌های جغرافیایی و سیاسی، به راه‌حل‌های جامع و عمل مشترک دولت‌ها و ملت‌ها نیازمند است. بنابراین حفظ محیط زیست با تقویت صلح پایدار و دوستی ملت‌ها از طریق گفتگوهای سازنده و برنامه‌های مشارکتی حاصل می‌شود.

* ما به دوستداران محیط زیست در سراسر جهان ارج می‌نهیم و با آن‌ها همدلی می‌کنیم. شناخت مسایل اساسی محیط زیست و کمک به حل آن‌ها از طریق روشنگری و کمپین‌های تبلیغاتی و ارتباط سازنده با حامیان محیط زیست از جمله برنامه‌های ماست.

* بر این باوریم که در طرح‌ها و برنامه‌ها، همچنین قانون گذاری و اجرا، باید محیط زیست و سلامت جامعه در اولویت باشد. ما در راستای تقویت چنین سازوکاری در کشورمان می‌کوشیم.

* بسیاری از اقداماتی که به قصد توسعه در کشورهای مختلف و نیز در کشور ما صورت گرفته‌اند، آثار مخرب محیط زیستی داشته‌اند، ما ضمن کسب اطلاعات صحیح و معتبر با استدلال‌های کارشناسانه به تشریح این اقدامات و آسیب‌ها می‌پردازیم و برای اصلاح رویه‌های برنامه ریزی و اجرایی، به سود توسعه پایدار می‌کوشیم.

* مهم‌ترین عناصر حیاتی طبیعت یعنی هوا، آب و خاک از رهگذر فعالیت‌های مخرب صنعتی، رفتارهای سوداگرانه، جنگ‌ها و بلایای طبیعی در معرض آلودگی قرار گرفته‌اند. در نتیجه ساکنان زمین و آشکارتر از همه ساکنان شهرهای بزرگ ایران دچار انواع بیماری می‌شوند. چاره جویی بخردانه و جلب بیشترین مشارکت اجتماعی برای موفقیت برنامه‌های اصلاحی، از جمله مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های ماست.

* رعایت مسایل محیط زیستی، حفظ منابع طبیعی، بهینه سازی مصرف آب و انرژی و مشارکت در برنامه‌های حفاظت از محیط زیست، مستلزم آگاهی، انگیزه و احساس مسئولیت اجتماعی است. ما در راستای ترویج آگاهی، ایجاد انگیزه و تقویت مسوولیت همگان نسبت به محیط زیست حرکت می‌کنیم.

* ایجاد احساس مسوولیت نسبت به محیط زیست، مستلزم آموزش با اولویت آموزش مشارکتی برای کودکان و نوجوانان است. ما تمرکز ویژه‌ای بر جلب مشارکت کودکان و نوجوانان در ترویج دوستی با طبیعت داریم و به تاثیر معجزه آسای خلاقیت آن‌ها در این راه بسیار امیدواریم. بر این باوریم که از این رهگذر رفتارهای اخلاقی و زندگی سالم و شاد در جامعه تقویت خواهد شد.

* با رعایت ملاحظات محیط زیستی در همه عرصه‌های زندگی از خانه تا محل کار و فضاهای عمومی، دنیایی سبزتر خواهیم داشت. زندگی سبز به عنوان نوعی سبک زندگی از محورهای اساسی این سایت است. از سلامت و زیبایی و خوراک و رژیم غذایی گرفته تا نظافت منزل و کارهای روزمره و پرورش گیاهان آپارتمانی، سبک دلنشینی از زندگی سبز را معرفی می‌کنند.

* کاربرد مصالح و راه‌حل‌های دوستدار طبیعت در معماری شهر و خانه و محل کار، بخش مهمی از زندگی سبز به شمار می‌رود. دیدگاه‌های هنری و علمی با هم می‌آمیزند تا در سایت ما راهکارهای آسان،ارزان و برازنده‌ای معرفی کنند.

* مفهوم سبز در معماری منظر، فضای شهری و دکوراسیون داخلی از بخش‌های خواندنی و دیدنی سایت دنیای سبز خواهد بود.

* طبیعت گردی به صورت سفر یا ورزش، از جنبه‌های پرهیجان و لذت آفرین زندگی سبز است. ما مسیرها و برنامه‌های متنوع، دلپذیر و مناسبی را معرفی خواهیم کرد و درباره آداب طبیعت گردی و کمپینگ و کوهنوردی، نکات خوبی برای بینندگان سایت داریم.

* عکاسی طبیعت، یکی از جذاب‌ترین زمینه‌های هنر عکاسی و از علاقمندی‌های اغلب دوستداران طبیعت است. سایت دنیای سبزتر، بستری برای تبادل آرا و انتقال تجربه‌ی استادان، عکاسان صاحب نظر و علاقمندان به هنر عکاسی فراهم می‌آورد و ضمن ارایه عکس‌های زیبا با معرفی عکاس هر اثر، به همراه ارایه نقد و بررسی و مقاله و مصاحبه، به ارتقای درک بصری و تکنیک‌های عکاسی همت می‌گمارد.

* ... و بسیاری بخش‌های دیگر که از زاویه محیط زیست به جنبه‌های علمی و کاربردی صنعت، کشاورزی، خدمات و مشاغل گوناگون می‌پردازد.

* این همه با همراهی، راهنمایی و همفکری شما میسر می‌شود. دست پرمهر شما مهربانان با طبیعت را می‌فشاریم و منتظر پیام‌ها و نقطه نظراتتان هستیم.
تماس با ما
دنیای سبز تر