انرژی

پوتین: خودروهای برقی سازگار با محیط زیست نیستند

دنیای سبز تر - 19 مـهر 1396   07:39
پوتین: خودروهای برقی سازگار با محیط زیست نیستند
 
پرداختن به سلایق افراد معروف می‌تواند در بعضی مواقع جالب باشد، همچون بازیکنان مطرح فوتبال که پرداختن به ماشین‌های آنان یکی از جذاب‌ترین مطالب به شمار می‌رود، حال امروز پایمان را فراتر گذاشتیم و وارد مرزهای سیاسی جهان شده‌ایم، زیرا این مقاله در رابطه با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور کشور روسیه است که اخیرا در رابطه با یکی از برندهای خودروساز موجود در بازار، یعنی محصولات شرکت خودروسازی تسلا ابراز نظر کرده است و در این خصوص عنوان کرده که به هیچ وجه علاقه به راندن ماشین‌های تمام الکتریکی تسلا ندارند.
 
به گزارش پایگاه خبری جهان سبز به نقل از «انرژی امروز» خبرگزاری بلومبرگ نوشته است از ولادیمیر پوتین که در یک نشست خبری پیرامون انرژی در مسکو سخنرانی می‌کرد سوال شد که آیا مایل به رانندگی با محصولات شرکت خودروسازی تسلا است یا خیر؟
 
اما ولادیمیر پوتین در جواب گفت که به هیچ وجه علاقه‌مند به راندن محصولات این شرکت نیست که همین موضوع واکنش خبرنگار را در پی داشت.
 
خبرنگاران پرسیدند چرا نه؟ فکر می‌کنید که ما باید گاری یا همچنین چیزی سوار شویم؟ که با پاسخ منفی پوتین همراه شد.
 
پوتین می‌گوید که خودروهای سبک، سریع و کارآمد ساخته شده توسط شرکت‌های ژاپنی و آمریکایی را دوست دارد، اما با این حال معتقد است که آن‌ها از لحاظ اقتصادی با محیط زیست سازگار نیستند، زیرا برق مورد نیاز آنان توسط نیروگاه تامین می‌شود که از سوخت‌های فسیلی همانند ذغال سنگ استفاده می‌کنند.
 
پوتین در ادامه افزود: گاز طبیعی یک راه حال بهتر برای خودرو است، چرا که نسبت به خودروهای الکتریکی سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد.
 
البته لازم به ذکر است که روسیه یکی از بزرگ‌ترین تامین کنندگان گاز طبیعی در جهان است و افزایش تقاضا برای دریافت گاز قطعا به اقتصاد این کشور سود می‌رساند.

10