حیات وحش

فرمانده مرزبانی مازندران:

با صیادان ماهیان خاویاری برخورد می‌شود

دنیای سبز تر - 19 مـهر 1396   07:33
فرمانده مرزبانی مازندران:

با صیادان ماهیان خاویاری برخورد می‌شود
 
فرمانده مرزبانی مازندران گفت: از هفته آینده با صیادانی که به صورت غیرمجاز برای صید ماهیان خاویاری وارد دریا شوند برخورد می‌شود.
 
به گزارش پایگاه خبری جهان سبز به نقل از خبرگزاری آنا، سید هوشنگ حسینی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این مدت هیچ‌گونه ناامنی را در دریا شاهد نبودیم، افزود: کسانی که دریا برای امرار معاش و سرویس‌دهی به مسافران حضور پیدا می‌کنند، با همکاری مناسب مشکلی در این زمینه به وجود نیاوردند.
 
فرمانده مرزبانی مازندران با اشاره به اینکه این نیرو در آب‌های سرزمینی خود به گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که در امداد و نجات، امنیت و مزاحمت آماده‌باش قرار دارد، ادامه داد: تمامی مردم در این زمینه مشارکت مناسبی داشتند.
 
حسینی با بیان اینکه حدود 70 درصد توان رزمی نیروهای مرزبانی درباره طرح سالم‌سازی استفاده می‌شود، گفت: در این زمینه در هر سال دو هزار شناور ساماندهی می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه هر شناوری که وارد دریا می‌شود باید تمامی امکانات و مواردی که مورد نیاز است را به همراه داشته باشد، گفت: اگر شناوری بدون این موارد وارد دریا شود با آن برخورد می‌شود.
 
فرمانده مرزبانی مازندران افزود: دو هزار و 121 نفر با همکاری صاحبان شناور از مرگ حتمی نجات داده شدند و در این زمینه 18 درصد نسبت به سال گذشته در نجات غریق افزایش وجود داشت.
 
حسینی با بیان اینکه در تعداد افراد غرق شده 28 درصد نسبت به سال گذشته کاهش صورت گرفته است، افزود: همچنین 342 فروند شناور که مولفه‌های رفتن به دریا را نداشتند توقیف شدند و این امر نسبت به سال گذشته 18 درصد افزایش داشت.
 
وی با اشاره به طرح برخورد با قاچاق و صید غیرقانونی در دریا، اظهار کرد: از هفته آینده با کسانی که دریا به صورت غیرقانونی نسبت به صید ماهیان خاویاری اقدام کنند برخورد می‌شود.
00